W dniu:
1 kwietnia 2019 r. (t.j. poniedziałek)
od godziny 9.00
w naszym przedszkolu będą robione pamiątkowe zdjęcia.
Starszaki - tablo;
Dzieci z grup młodszych zdjęcia z elementem wiosennym.
Serdecznie zapraszamy!!!
W dniu:
1 kwietnia 2019 r. (t.j. poniedziałek)
od godziny 9.00
w naszym przedszkolu będą robione pamiątkowe zdjęcia.
Starszaki - tablo;
Dzieci z grup młodszych zdjęcia z elementem wiosennym.
Serdecznie zapraszamy!!!
Szanowni Rodzice!
Informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc w formie bezpłatnych posiłków dla dzieci w ramach wieloletniego programu rządowego "Posiłek w szkole i w domu". Wsparcie może zostać udzielone osobom spełniającym warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz spełniającym kryterium dochodowe o którym mowa w art. 8 w/w ustawy tj. w przypadku rodziny 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie czyli 792,00zł.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 17 787 56 00 lub w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, przy ul. Łukasiewicza 1c, gdzie również należy składać wnioski.
DRODZY RODZICE,
PO KLIKNIĘCIU W PONIŻSZY LINK: SZCZEGÓŁOWY PRZEWODNIK DLA RODZICÓW W ZAKRESIE REKRUTACJI DZIECKA NA ROK SZKOLNY 2019/2020.
ZASADY REKRUTACJI DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI, DLA KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST GMINA MIEJSKA MIELEC
NA ROK SZKOLNY 2019/20
Postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli na rok szkolny 2019/2020 zostanie przeprowadzone zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. 2018 poz. 996 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. 2017 poz. 610 ze zm.).
Rekrutacja prowadzona będzie w terminach określonych w poniższym harmonogramie. Włączenie się w rekrutację musi nastąpić pomiędzy datą rozpoczęcia etapu składania wniosków o przyjęcie, a datą zakończenia tego etapu.
Lp. |
Rodzaj czynności |
Termin w postępowaniu rekrutacyjnym |
Termin w postępowaniu uzupełniającym |
1. |
Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkoli wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych |
18–31 marca 2019 r. |
27-31 maja 2019 r. |
2. |
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów, o których mowa w pkt 1 oraz wykonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności wymienionych w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe |
1–12 kwietnia 2019 r. |
3-7 czerwca 2019 r. |
3. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych |
15 kwietnia 2019 r. do godz. 15.00 |
10 czerwca 2019 r. do godz. 15.00 |
4. |
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola |
16–19 kwietnia 2019 r. |
11-13 czerwca 2019 r. |
5. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych |
24 kwietnia 2019 r. do godz. 13.00 |
14 czerwca 2019 r. do godz. 15.00. |
Postępowanie rekrutacyjne będzie odbywać się z przy pomocy systemu elektronicznego, poprzez stronę internetową:
Po wejściu na stronę należy:
1. Zalogować się za pomocą profilu zaufanego.
Uzyskanie profilu zaufanego jest bardzo proste. Należy najpierw założyć konto użytkownika na portalu ePUAP (www.epuap.gov.pl), z którego wysyłamy wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie profilu w odpowiednim urzędzie.
Czynność tą można wykonać w Urzędzie Miejskim w Mielcu przy ul. Żeromskiego 26 (na parterze w Biurze Obsługi Mieszkańca), a także w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Galerii Navigator. Po pozytywnej weryfikacji danych przez urzędnika, na podstawie przedłożonego dowodu osobistego lub innego ważnego dokumentu tożsamości, konto założone na portalu ePUAP zyskuje status profilu zaufanego.
2. Wybrać zakładkę Moje konto – Edukacja – Rejestracja do przedszkola.
3. Zalogować się do modułu Formico (do tego potrzebny będzie pesel dziecka).
4. Postępując zgodnie z wytycznymi systemu wypełnić wniosek i podpisać go profilem zaufanym. Podpis rodzica/prawnego opiekuna dziecka jest potwierdzeniem zgodności informacji w nim zawartych ze stanem faktycznym.
We wniosku o przyjęcie rodzice/prawni opiekunowie wskazują wybrane przedszkola według swoich preferencji w porządku od najbardziej do najmniej preferowanego. Przedszkole wskazane na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie nazywane jest przedszkolem pierwszego wyboru. Do wniosku należy załączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów w formacie m. in. jpg, pdf. Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
5. Sprawdzać status swojego wniosku. Jeżeli wniosek będzie wymagał korekty, pojawi się stosowny komunikat. Każda edycja wniosku będzie wymagała ponownego jego podpisania profilem zaufanym.
6. Sprawdzić wyniki rekrutacji.
7. Potwierdzić elektronicznie wolę przyjęcia do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. Nie potwierdzenie woli jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.
Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
W postępowaniu rekrutacyjnym mogą wziąć udział zamieszkałe w Mielcu:
- trzyletnie (urodzone w 2016 r.),
- czteroletnie (urodzone w 2015 r.) ,
- pięcioletnie (urodzone w 2014 r.),
(Dzieci pięcioletnie, czteroletnie oraz trzyletnie mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. W sytuacji nieprzyjęcia dziecka w postępowaniu rekrutacyjnym do żadnego z przedszkoli wskazanych we wniosku, Prezydent wskaże rodzicom inne przedszkole, które przyjmie dziecko.)
- sześcioletnie (urodzone w 2013 roku)
(Dzieci te są obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.
Dziecko sześcioletnie, na wniosek rodziców, może rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.)
oraz
- z odroczonym obowiązkiem szkolnym, które kontynuują przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.
Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zamieszkałych poza Mielcem mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka w postępowaniu uzupełniającym, jeżeli przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami.
2. Kontynuacja wychowania przedszkolnego przez dzieci uczęszczające do przedszkoli w bieżącym roku szkolnym (2018/19)
Od 07.03.2019 r. do 15.03.2019 r. do godz. 12.00 rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkoli, a chcą aby ich dzieci kontynuowały wychowanie przedszkolne w danej placówce, muszą złożyć przy pomocy systemu elektronicznego, poprzez stronę internetową: https://eurzad.um.mielec.pl deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/20.
Postępowanie rekrutacyjne prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola. Prowadzone jest na wolne miejsca na wniosek rodziców/prawnych opiekunów dziecka.
Wniosek o przyjęcie dziecka rozpatruje komisja rekrutacyjna w każdym przedszkolu wskazanym we wniosku.
Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:
- żądać od rodziców/prawnych opiekunów przedstawienia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach (przewodniczący wyznacza termin przedstawienia dokumentów),
- zwrócić się do Prezydenta Miasta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka o potwierdzenie okoliczności zawartych w oświadczeniach.
W tym celu Prezydent Miasta:
- korzysta z informacji, do których ma dostęp z urzędu,
- może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji,
- może zlecić przeprowadzenie wywiadu, aby zweryfikować oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka (do wywiadu stosuje się przepisy dotyczące rodzinnego wywiadu środowiskowego przeprowadzanego w celu ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2134 z późn. zm.).
O wynikach weryfikacji oświadczeń Prezydent Miasta informuje przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.
W przypadku braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia kryterium, którego spełnianie nie zostało potwierdzone.
Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja ustala kolejność przyjęć:
- w przypadku liczby kandydatów większej niż liczba wolnych miejsc na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe, tzw. kryteria ustawowe. Oznacza to, że w pierwszej kolejności do przedszkola dostanie się:
- w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po jego zakończeniu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie brane są pod uwagę kryteria określone w uchwale nr IV/36/2019 Rady Miejskiej w Mielcu z dnia 30 stycznia 2019 r., tzw. kryteria samorządowe.
Lp. |
Kryterium |
Wartość kryterium w punktach |
Rodzaj dokumentu potwierdzający spełnianie kryterium |
1. |
Oboje rodzice (prawni opiekunowie) lub rodzic (prawny opiekun) samotnie wychowujący dziecko wskazali Mielec jako miejsce zamieszkania w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego za rok ubiegły lub poprzedzający rok ubiegły |
30 pkt |
Kserokopia pierwszej strony zeznania podatkowego lub zaświadczenie z urzędu skarbowego |
2. |
Jeden z rodziców (prawnych opiekunów) dziecka wskazał Mielec jako miejsce zamieszkania w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego za rok ubiegły lub poprzedzający rok ubiegły |
15 pkt |
Kserokopia pierwszej strony zeznania podatkowego lub zaświadczenie z urzędu skarbowego |
3. |
Oboje rodzice (prawni opiekunowie) lub rodzic (prawny opiekun) samotnie wychowujący dziecko pracują, studiują, uczą się w trybie dziennym lub prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą |
25 pkt |
Zaświadczenie z zakładu pracy, szkoły lub uczelni, wydruk z CEIDG (wykonany nie wcześniej niż na 3 dni przed złożeniem wniosku) |
4. |
Jeden z rodziców (prawnych opiekunów) dziecka pracuje, studiuje, uczy się w trybie dziennym lub prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą |
12 pkt |
Zaświadczenie z zakładu pracy, szkoły lub uczelni, wydruk z CEIDG (wykonany nie wcześniej niż na 3 dni przed złożeniem wniosku) |
5. |
Zgłoszenie dziecka posiadającego rodzeństwo uczęszczające do tego samego przedszkola (nie dotyczy dziecka, którego rodzeństwo kończy edukację w przedszkolu w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który odbywa się rekrutacja) |
20 pkt |
Oświadczenie potwierdzające spełnianie kryterium |
6. |
Zgłoszenie dziecka posiadającego rodzeństwo uczęszczające do pobliskiego żłobka lub szkoły podstawowej, w obwodzie której ma siedzibę przedszkole (nie dotyczy dziecka, którego rodzeństwo kończy edukację w szkole w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który odbywa się rekrutacja) |
10 pkt |
Zaświadczenie wydane przez żłobek lub szkołę potwierdzające spełnianie kryterium |
Wyniki postępowania rekrutacyjnego komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.
Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia potwierdzają w systemie informatycznym wolę zapisu do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.
Komisja rekrutacyjna przyjmuje dziecko do przedszkola, jeżeli zostało zakwalifikowane do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu i podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.
Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte, mogą:
- wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych,
- wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia,
Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola służy skarga do sądu administracyjnego.
Przydział dzieci do właściwych oddziałów nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja oddziałów przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w rekrutacji.
Rodzic dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawność układając listę wybranych przedszkoli, do których chciałby zapisać dziecko, wskazuje w zależności od preferencji:
- w pierwszej kolejności oddziały integracyjne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, a następnie oddziały ogólnodostępne
lub
- w pierwszej kolejności oddziały ogólnodostępne, a następnie oddziały integracyjne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
O przyjęciu dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziału integracyjnego decyduje dyrektor przedszkola.
Postępowanie rekrutacyjne dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów ogólnodostępnych prowadzi komisja rekrutacyjna przedszkola wg zasad opisanych powyżej.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
w Mielcu
Choroba, którą trzeba leczyć i której nie należy się wstydzić! Wszawica jest chorobą pasożytniczą, wywołaną przez wesz głowową. Przez wielu, choroba ta traktowana jest jeszcze stereotypowo, jako coś wstydliwego. Należy jednak pamiętać, że wszawica nie zawsze wynika z zaniedbań higieny czy długości włosów.
Wesz ludzka, może się pojawić na każdej głowie i w każdym wieku. Wszawica (inaczej pedikuloza) jest chorobą pasożytniczą wywołaną przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis). Wszawica występuje we wszystkich krajach świata. Jest to powszechny problem, który nie zawsze jest oznaką braku higieny. Do zarażenia może dojść w każdym wieku, chociaż najczęściej występuje ona u dzieci i młodzieży. Do zarażenia tymi pasożytami łatwiej dochodzi w dużych zbiorowiskach ludzkich (przedszkola, szkoły, internaty, akademiki, kolonie, obozy letnie, koszary, domy pomocy noclegownie). Wszawica nie jest chorobą skóry, lecz chorobą pasożytniczą.
Co powoduje wszawicę?
Najczęściej zarażają się dzieci w wieku 3-12 lat przez kontakty bezpośrednie w trakcie zabawy oraz nie w pełni wyrobione nawyki higieniczne, np. stosowanie wspólnych przedmiotów (szczotki, spinki, grzebienie, ubrania, nakrycia głowy, pluszowe zabawki, materace, pościel).
Jakie są objawy wszawicy i jak ją rozpoznać?
Pierwszym sygnałem wskazującym na obecność wszawicy jest uporczywe swędzenie, najbardziej intensywny w miejscu występowania pasożytów tj. okolicy skroniowej, ciemieniowej i potylicznej głowy. Może temu towarzyszyć zaczerwienienie głowy, szczególnie na linii włosów lub za uszami. Mogą występować przeczosy tj. drobne ranki i zadrapania spowodowane uporczywym świądem i drapaniem. Konsekwencją tego jest uszkodzenie skóry głowy, które może prowadzi do stanów zapalny i otwiera drogę do zakażeń bakteryjnych i/lub grzybiczych. W skrajnych przypadkach na głowie osoby zarażonej wszawicą pojawia się tzw. „kołtun” tj. włosy zlepione ropno-surowiczą wydzieliną.
Jak leczyć wszawicę?
W przypadku zdiagnozowania wszawicy należy bezwzględnie leczyć nie tylko samego pacjenta, ale także obserwować i ewentualnie leczyć wszystkie osoby kontaktujące się blisko z pacjentem (rodzina). Do zwalczenia wszawicy konieczne jest zastosowanie odpowiedniego preparatu, który skutecznie likwiduje pasożyty. Obecnie stosowane są preparaty w postaci lotionu, żelu, szamponu i/lub kremu, można je dostać w aptekach. W trakcie leczenia należy bezwzględnie przestrzegać zasad i zaleceń co do sposobu użycia, tj. właściwej aplikacji, czasu działania oraz powtarzania kuracji. Po użyciu preparatu należy wyczesać włosy gęstym grzebieniem (zabieg ten usuwa martwe wszy oraz odklejone gnidy). Potem grzebień należy starannie oczyścić (można wykonać to przez zamrażanie lub zanurzenie we wrzącej wodzie).
Zastosowanie preparatu należy powtórzyć po 7-10 dniach. Specjalnym czynnościom poddane powinny być również rzeczy osobiste osoby zarażonej i osób z najbliższego otoczenia. Wszelkie ozdoby do włosów, grzebienie, szczotki należy wygotować lub zniszczyć. Ubrania, pościel należy wyprać w temperaturze co najmniej 60°C (temp. 53.5°C zabija wszy i ich jaja) lub chemicznie i wyprasować żelazkiem z funkcją pary szczególnie przy szwach. Rzeczy, których nie można wyprać trzeba spryskać preparatem owadobójczym, a następnie szczelnie zamknąć na 10 dni w foliowym worku, następnie wyczyścić na sucho lub mokro. W pomieszczeniach należy odkurzyć podłogę i meble. Pluszowe zabawki wyprać lub przetrzymać w zamrażalniku ok. 24-48 godzin.
Kiedy wszawica jest wyleczona?
Czas leczenia zależy od czasu trwania kuracji. Zasady i zalecenia co do sposobu użycia, tj. właściwej aplikacji, czasu działania oraz powtarzania kuracji znajdują się na opakowaniu i/lub ulotce dołączonej do opakowania odpowiedniego preparatu.
Profilaktyka wszawicy?
Dobre nawyki higieniczne i wiedza na temat wszawicy pozwolą na wczesne wykrycie obecności pasożytów i ich szybką eliminację. Najprostszym sposobem zapobiegania wszawicy jest w pierwszej kolejności edukacja, która powinna doprowadzić do powstania właściwych nawyków higienicznych od najmłodszych lat, związanych z korzystaniem z rzeczy osobistych (grzebienie, szczotki do włosów, ozdoby do włosów, itp.), zwłaszcza na kryć głowy.
Kolejnym krokiem jest systematyczna kontrola i sprawdzanie skóry głowy, a także właściwa jej pielęgnacja poprzez mycie włosów w miarę indywidualnych potrzeb (ale nie rzadziej niż raz w tygodniu), stosowanie odżywek ułatwiających rozczesywanie, codzienne czesanie i szczotkowanie włosów, związywanie dług ich włosów lub krótkie włosy ułatwiające pielęgnację
Jak zapobiegać wszawicy?
Zastosowanie kilku prostych zasad może uchronić nas i nasze dzieci przed wszawicą:
Czego nie należy robić?
Stosować u ludzi preparatów przeciw wszawicy przeznaczonych dla zwierząt. Mogą one działać toksycznie i/lub drażniąco na skórę głowy i przynosić skutki odwrotne do zamierzonego, a tym samym przedłużać i utrudniać leczenie.
Piętnować
osoby dotkniętej wszawicą i jej rodziny. Wszawica może wystąpić w każdym środowisku niezależnie od statusu ekonomicznego i poziomu higieny. Powszechnie występująca stygmatyzacja pacjentów ze zdiagnozowaną wszawicą jest główną przyczyną braku wymiany informacji i tym samym utrudnia w znacznym stopniu podjęcie czynności mających na celu leczenie i zapobieganie tym pasożytom.
Dlaczego wszawica powraca?
Dbałość o higienę osobistą i status społeczny nie mają wpływu na częstość występowania wszawicy. Może się nią zarazić każda osoba przez kontakt z chorym lub jego rzeczami osobistymi. Zarażenie następuje w wyniku bliskiego kontaktu z chorym lub jego rzeczami osobistymi, ponadto zarażeniu się wszawicą sprzyjają duże skupiska ludzi.
Mity i fakty o wszawicy
Mity |
Mity |
Wszawica wynika z brudu i braku higieny. |
Dbałość o higienę osobistą i status społeczny nie mają wpływu na częstość występowania wszawicy. Może się nią zarazić każda osoba przez kontakt z chorym lub jego rzeczami osobistymi. |
Wszy potrafią skakać i pływać. |
Pasożyty te poruszają się wyłącznie poprzez pełzanie. Zarażenie następuje w wyniku bliskiego kontaktu z chorym lub jego rzeczami osobistymi. |
Osobie dotkniętej wszawicą należy ogolić głowę. |
Nie należy golić głowy chorego. Powstające przy okazji golenia mikro uszkodzenia skóry głowy mogą stanowić wrota zakażeń bakteryjnych i/lub grzybiczych i przedłużenie procesu leczenia. Wystarczy zastosować dostępne preparaty zwalczające pasożyty. |
Wszawica jest wyłącznie problemem estetycznym. |
Wszawica jest także problemem zdrowotnym. Powoduje wystąpienie swędzących grudek zapalnych, które po zdrapaniu mogą ulec wtórnym zakażeniom bakteryjnym. |
Zwierzęta domowe mogą być źródłem. |
Wesz ludzka nie bytuje na zwierzętach, dlatego nie jest konieczne przeglądanie sierści zwierząt w obawie, że mogą być przyczyną zakażenia. |
Dokładne umycie głowy szamponem pozwoli pozbyć się wszy. |
Wszy dzięki specjalnym odnóżom i pazurkom czepnym silnie przytwierdzają się do włosów. Gnidy są przyczepiane do włosów specjalną wydzieliną, która nie rozpuszcza się w wodzie i jest trud na do usunięcia. |
Wszy mają tylko dzieci. |
Zarażeniu się wszawicą sprzyjają duże skupiska ludzi. Dlatego choroba ta jest szczególnie popularna wśród dzieci uczęszczających do przedszkoli czy szkół. |
Wskazania profilaktyczne dla rodziców i dzieci:
- związywanie długich włosów lub krótkie fryzury ułatwiające pielęgnację skóry głowy i włosów,
- używanie wyłącznie osobistych przyborów higienicznych do pielęgnacji skóry i włosów
- codzienne czesanie i szczotkowanie włosów,
- mycie włosów w miarę potrzeb (nie rzadziej niż raz w tygodniu),
- systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów oraz systematyczne kontrole w okresie uczęszczania dziecka do przedszkola, szkoły lub pobytu w internacie, sanatorium itp..
W przypadku zauważenia jaj pasożytów (gnid) lub wszy we włosach należy zastosować dostępne w aptekach preparaty, które skutecznie likwidują pasożyty i ich jaja. W sytuacji wystąpienia wszawicy u dziecka, kuracji powinni się poddać wszyscy domownicy.
W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą podczas pobytu w przedszkolu czy szkole należy poinformować o powyższej sytuacji pielęgniarkę szkolną lub wychowawcę.
PRZYPOMINAMY RODZICOM DZIECI Z GRUPY II i III , ŻE W DNIU 11 MARCA 20119 r. (t.j. PONIEDZIAłEK) JEDZIEMY DO FABRYKI CZEKOLADY W RZESZOWIE.
WAŻNE:
- do godziny 6.40 przyprowadzić dzieci do przedszkola !!!
- 6.45 śniadanie
- 7.00 - 7.15 WYJAZD
-koło godziny 14.00 POWRÓT DO PRZEDSZKOLA
DO RODZICÓW – WAŻNE ! - DEKLARACJA O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO NA NASTĘPNY ROK SZKOLNY 2019/2020 – DLA DZIECI OBECNIE UCZĘSZCZAJĄCYCH
Od 07.03.2019 r. do 15.03.2019 r. do godz. 12.00 rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkoli, a chcą aby ich dzieci kontynuowały wychowanie przedszkolne w danej placówce, muszą złożyć przy pomocy systemu elektronicznego, poprzez stronę internetową: https://eurzad.um.mielec.pl deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/20.
,,OTWARTE DRZWI”- 2019
Akcja Informacyjna
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Mielcu
W przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie niezwykle ważne jest tworzenie instytucjonalnego systemu zintegrowanych działań, skierowanych zarówno na osoby doświadczające przemocy, jak i na osoby stosujące przemoc. Niezbędnymi elementami determinującymi skuteczność działania systemu jest powszechna edukacja społeczeństwa, kompleksowa informacja oraz poradnictwo specjalistyczne. W taki kierunek wpisuje się akcja informacyjna MOPS w Mielcu o nazwie ,,OTWARTE DRZWI”.
Akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu realizowana jest we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielcu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. W roku 2000 powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym w dniu 22 lutego. W Polsce ten dzień jest również ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz.U. nr 59 poz. 517).
Celem akcji ,,OTWARTE DRZWI” jest zwiększenie dostępności oferty specjalistycznej pomocy osobom/rodzinom uwikłanym w problem przemocy domowej.
Adresatami akcji są:
- osoby doświadczające przemocy w rodzinie
- osoby stosujące przemoc w rodzinie
- świadkowie przemocy w rodzinie,
- osoby posiadające wiedzę o przypadkach występowania przemocy w rodzinie oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta Mielca.
Miejsce i termin realizacji:
Projekt ,,Otwarte Drzwi” będzie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu w dniach od 25 lutego do 1 marca 2019 roku.
Sposób realizacji:
Dyżury będą odbywały się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, przy ul. Łukasiewicza 1c.
Harmonogram dyżurów
Dzień tygodnia |
Zakres konsultacji |
Godziny konsultacji |
Numer pokoju |
Numer telefonu |
Poniedziałek 25.02.2019 |
Konsultacje ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie |
16.00-17.00 |
pok. 33 |
(017) 787 5662 |
Konsultacja z dzielnicowym z KPP w Mielcu |
16.00-17.00 |
pok.32 |
(017) 787 5662 |
|
Wtorek 26.02.2019 |
Konsultacje ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie |
15.15-17.00 |
pok. 33 |
(017) 787 5662 |
Konsultacja z dzielnicowym z KPP w Mielcu |
15.15-17.00 |
pok. 32 |
(017) 787 5662 |
|
Środa 27.02.2019 |
Konsultacje ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie |
15.15-17.00 |
Pok. 33 |
(017) 787 5662 |
Konsultacja z dzielnicowym z KPP w Mielcu |
15.15-17.00 |
pok.32 |
(017) 787 5662 |
|
Czwartek 28.02.2019 |
Konsultacje ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie |
15.15-17.00 |
Pok. 33 |
(017) 787 5662 |
Konsultacja z dzielnicowym z KPP w Mielcu |
15.15-17.00 |
pok.32 |
(017) 787 5662 |
|
Piątek 1.03.2019 |
Konsultacje ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie |
15.15-17.00 |
Pok.33 |
(017) 787 5662 |
Konsultacja z dzielnicowym z KPP w Mielcu |
15.15-17.00 |
pok.32 |
(17) 787 5662 |
Osoby chcące anonimowo skorzystać z pomocy specjalistów mogą kontaktować się również telefonicznie w godzinach dyżurów specjalistów pod wyżej wskazanymi numerami telefonów.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
w Mielcu
informuje o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas ferii zimowych.
Ferie zimowe!!! Spędź je bezpiecznie!!!
Ferie zimowe są okresem wyczekiwanego przez każdego relaksu i wypoczynku. Gwarancją udanego wypoczynku jest przede wszystkim umiejętność zatroszczenia się o zdrowie własne i najbliższych. Aby zminimalizować ryzyko najpopularniejszych niebezpieczeństw i aby czas zimowego wypoczynku dostarczał niezapomnianych wrażeń pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
NA CO DZIEŃ:
- ćwicz, bądź aktywny każdego dnia
- odżywiajmy się zdrowo,
- unikajmy wszelkiego rodzaju używek,
- unikajmy niebezpiecznych zachowań – nie naśladujmy złego zachowania rówiesników.
W CHOROBIE:
- leczmy nawet niewielkie przeziębienia,
- korzystajmy z rady i pomocy lekarza – on jest po to, aby Wam pomóc.
Chroń się przed żółtaczka pokarmową:
- zawsze myj ręce,
- pij wodę przegotowaną,
- myj żywność,
- zaszczep się.
HIGIENA:
- nie używajmy wspólnych ręczników, przyborów toaletowych, kosmetyków,
- dbajmy o czystość i porządek i wietrzenie swojego pokoju,
- myjmy ręce przed jedzeniem,
- nie dawajmy ,,gryza”.
NA ŚWIEŻYM POWIETRZU:
- nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu jezdni,
- nie wchodzimy na zamarznięte zbiorniki wodne,
- zachowajmy rozsądek w sportach zimowych,
- bądźmy widowczni na jezdni – nośmy odblaski,
- nie rzucajmy śnieżkami w nadjeżdżające samochody.
Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych:
1. Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg - także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, czy wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?
2. Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu, czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody - zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.
3. Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora, czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!
4. Place budowy, to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego źle zabezpieczonego dołu.
5. Zjeżdżając na nartach, czy sankach, pamiętajmy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Warto też zapoznać się z dekalogiem narciarskim opracowanym przez GOPR
(www.gopr.pl/index.php?action=dekalog).
6. Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.
7. Nie gramy w ,, hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie zauważyć w porę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością samochodu.
8. Pamietajmy, że w zimowe dni, kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulice, nie przebiegamy w miejscach niedozwolonych. Pamiętamy też, żeby doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowe.
9. Widząc zwisające z dachu sople, nie strącamy ich patykami czy kamieniami. Informujemy o nich kogoś dorosłego.
10. Uważamy na niezabezpieczone konstrukcje na śniegu. Dach igloo w momencie odwilży, grozi zawaleniem i przysypaniem nas. O nieszczęście nietrudno!
PATENT NA BEZPIECZNE FERIE
PLANUJ:
GDY WYCHODZISZ NA ZEWNĄTRZ. Ubieraj się stosownie do pogody
– pamiętaj o szaliku, czapce, rękawiczkach, nieprzemakalnej kurtce i butach. Zabezpiecz skórę twarzy i rąk kremem ochronnym na zimno i wiatr. Nie wychodź z domu głodny – uczucie sytości zwiększy odporność na odczucie zimna.
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK. Na nartach zjeżdżaj tylko na oznakowanych
trasach. Nie przywiązuj sanek do auta itp. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu jezdni. Na łyżwach ślizgaj się tylko w wyznaczonych miejscach. Tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę!
NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. Nie rozgrzewaj się alkoholem. Przebywanie pod wpływem alkoholu na mroźnym powietrzu grozi utratą przytomności, wychłodzeniem organizmu, a nawet śmiercią.
OBSERWUJ:
Obserwuj prognozy pogody. Pamiętaj żeby dostosować swój ubiór, ale też planowane aktywności do aktualnej pogody. Ograniczaj zbyt długie przebywanie na mrozie.
Na stoku dostosuj trasę do swoich umiejętności i pogody. Zabierz telefon komórkowy z dobrze naładowaną baterią oraz numerem alarmowym. Nie oddalaj się od grupy na
szlakach.
Pamiętaj !
Wchodząc na zamarznięty zbiornik wody zawsze ryzykujesz! Gdy lód się pod tobą załamie rozłóż szeroko ręce, zwiększając kontakt z pokrywą lodową. Cały czas staraj się wezwać pomoc. Gdy samodzielnie uda Ci się wydostać na zewnątrz, poruszaj się w kierunku brzegu w pozycji leżącej tak, aby zmniejszyć nacisk na lód.
Serdecznie Zapraszamy Rodziców dzieci z wszystkich grup do naszego przedszkola
w dniu 05.02.2019r. (t. j. wtorek) na godzinę 15.30 na spotkanie z
Ratownikiem Medycznym.
Celem spotkania jest zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat udzielania dzieciom pierwszej pomocy.
Zarządzenie Nr 95/2019
Prezydenta Miasta Mielca
z dnia 23 stycznia 2019 r.
w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2019/2020 do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Mielec
Na podstawie art. 154 ust. 1 pkt 1w zw. z art. 29 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 996 z późn. zm.)
zarządzam, co następuje:
§ 1.
Określić następujące terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2019/2020 do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Mielec:
Lp. |
Rodzaj czynności |
Termin w postępowaniu rekrutacyjnym |
Termin w postępowaniu uzupełniającym |
1. |
Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkoli wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych |
18–31 marca 2019 r. |
27-31 maja 2019 r. |
2. |
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów, o których mowa w pkt 1 oraz wykonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności wymienionych w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe |
1–12 kwietnia 2019 r. |
3-7 czerwca 2019 r. |
3. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych |
15 kwietnia 2019 r. do godz. 15.00 |
10 czerwca 2019 r. do godz. 15.00 |
4. |
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola |
16–19 kwietnia 2019 r. |
11-13 czerwca 2019 r. |
5. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych |
24 kwietnia 2019 r. do godz. 13.00 |
14 czerwca 2019 r. do godz. 15.00. |
§ 2.
Wykonanie zarządzenia powierzyć Dyrektorom publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Mielec.
§ 3.
Nadzór nad wykonaniem zarządzenia powierzyć Głównemu Specjaliście - Koordynatorowi ds. przedszkoli.
§ 4.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
|
Prezydent Miasta Mielca |
DO RODZICÓW – WAŻNE! - DEKLARACJA O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO NA NASTĘPNY ROK SZKOLNY
DEKLARACJA O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO (DLA DZIECKA, KTÓRE OBECNIE UCZĘSZCZA DO PRZEDSZKOLA) NA NASTĘPNY ROK SZKOLNY, ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE WYŁĄCZNIE ELEKTRONICZNIE, DLATEGO WYMAGANE JEST ZAŁOŻENIE PROFILU ZAUFANEGO (E-PUAP).
ELEKTRONICZNA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI
I DEKLARACJA O KONTYNUOWANIU
Dzięki elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) coraz więcej spraw urzędowych można załatwić nie wychodząc z domu. W najbliższych dniach pakiet tych usług zostanie rozszerzony o system elektronicznej rekrutacji do publicznych szkół, przedszkoli i żłobków na terenie miasta Mielca.
Co ważne, w odniesieniu do szkół i przedszkoli będzie to jedyny sposób na ZAPISANIE dziecka do wybranej placówki, JAK RÓWNIEŻ NA ZADEKLAROWANIE KONTYNUACJI POBYTU DZIECKA NA NASTĘPNY ROK SZKOLNY, gdyż dotychczasowe formularze papierowe zostały wycofane.
Warunkiem korzystania z ePUAP-u jest posiadanie profilu zaufanego. Jest to zestaw danych, które identyfikują obywatela w systemach podmiotów wykorzystujących profil zaufany jako metodę uwierzytelniania. Profil zaufany w komunikacji elektronicznej ma takie samo zastosowanie jak odręczny podpis w dokumentach składanych w sposób tradycyjny. Obie metody potwierdzają tożsamość osoby składającej dokument.
Uzyskanie profilu zaufanego jest bardzo proste. Należy najpierw założyć konto użytkownika na portalu ePUAP (www.epuap.gov.pl), z którego wysyłamy wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie profilu w odpowiednim urzędzie.
Od stycznia 2016 roku tę czynność można wykonać w Urzędzie Miejskim w Mielcu przy ul. Żeromskiego 26 (na parterze w Biurze Obsługi Mieszkańca), a także w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Galerii Navigator. Uwierzytelnienie profilu polega na udokumentowaniu przed urzędnikiem swoich danych osobowych, który porównywane są z danymi wprowadzonymi do systemu.
Po pozytywnej weryfikacji danych, na podstawie przedłożonego dowodu osobistego lub innego ważnego dokumentu tożsamości, konto założone na portalu ePUAP zyskuje status profilu zaufanego. Po uwiarygodnieniu danych właściciel profilu zaufanego może posługiwać się nim w kontaktach z administracją w sposób podobny, jak podpisem elektronicznym. Logując się na stronie www.epuap.gov.pl, wybiera usługę, którą chce zrealizować, wypełnia wniosek, podpisuje go profilem zaufanym, a następnie wysyła wniosek do urzędu.
Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. Takimi portalami są między innymi:
-Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) — na przykład złożysz tu wniosek o dowód osobisty, uzyskasz odpisy aktów stanu cywilnego, zgłosisz urodzenie dziecka, złożysz odwołanie od decyzji administracyjnej,
-Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) — na przykład możesz tu umówić się na wizytę w placówce ZUS, wysłać wnioski, sprawdzać swoje zwolnienia lekarskie, sprawdzić, czy pracodawca zgłosił cię do ubezpieczeń, sprawdzić informacje o stanie swojego konta ubezpieczeniowego w ZUS,
-Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej (CEIDG) — na przykład możesz tu założyć firmę, wznowić lub zawiesić działalność gospodarczą, uzyskać dane osób, które prowadzą firmy w Polsce.
Profil zaufany można założyć bez wychodzenia z domu, korzystając z posiadanego konta bankowego. Nasze dane osobowe w banku są wiarygodne, gdyż zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta. Dlatego nie musimy już potwierdzać ich osobiście w urzędzie. Więcej na ten temat:
https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany#scenariusz-przez-internet
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
POWIATOWA STACJA SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNA
w MIELECU
W związku z sezonem sprzyjającym zachorowaniom na grypę, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu przypomina o nasileniu działań edukacyjnych.
ZALECENIA
GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
Ogólne wskazania profilaktyczne
należy:
· unikać bliskiego kontaktu z chorymi osobami,
· kiedy jest się chorym, zostać w domu i zachować dystans do osób zdrowych
· zasłaniać usta i nos chusteczką higieniczną podczas kichania i kasłania, a zużytą chusteczkę wyrzucić do kosza na śmieci
· myć często ręce
· unikać dotykania oczu, nosa i ust, żeby nie roznosić zarazków
· dbać o siebie, dużo spać, być aktywnym fizycznie, unikać stresu, pić dużo płynów i zdrowo się odżywiać.
dla rodziców:
należy:
· obserwować domowników wykazujących objawy grypopodobne, w razie ich wystąpienia zgłosić się do lekarza rodzinnego
· myć ręce swoje i swojego dziecka mydłem pod bieżącą wodą oraz pokazać dziecku jak należy to robić
· zatrzymać chore dziecko w domu i wezwać lekarza
· zasłaniać nos chusteczką higieniczną podczas kichania i usta podczas kasłania
· nie zabierać dziecka do ludzi, którzy są przeziębieni
· zadbać o to by dziecko zawsze miało przy sobie chusteczkę do nosa
· spędzać z dziećmi aktywnie wolny czas na świeżym powietrzu
· dzieci i młodzieży
należy:
· myć ręce mydłem i ciepła wodą przez 20 sekund
· jeśli nie masz chusteczki podczas kichania lub kasłania zasłoń usta i nos rękawem w okolicy powyżej łokcia a nie dłońmi
· umyć ręce po kasłaniu lub kichaniu
· unikać kontaktu z osobami, które kichają i kaszlą
· przebywać w czasie wolnym na świeżym powietrzu.
CHROŃ PRZED GRYPĄ SIEBIE I INNYCH
Co robić aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę oraz chronić przed nią innych
- zaszczep siebie i swoją rodzinę przeciw grypie,
ponadto:
- przestrzegaj zasad higieny oddychania – w czasie kaszlu i kichania zakrywaj nos i usta chusteczką jednorazową,
- zawsze miej przy sobie żel do rąk lub zapas jednorazowych chusteczek nasyconych roztworem alkoholu, gdyż warunki w podróży rzadko zapewniają możliwości częstego mycia rąk,
- jeśli chusteczki jednorazowe lub żel właśnie ci się skończyły, kichaj lub kaszl w zgięcie łokciowe – twoje dłonie nie zostaną skażone wirusem,
- w środkach transportu zbiorowego unikaj niepotrzebnego dotykania
powierzchni i elementów ich wyposażenia,
unikaj bliskiego kontaktu „twarz w twarz” z innymi podróżnymi,
- unikaj masowych zgromadzeń,
- zadbaj, aby również twoje dziecko przestrzegało powyższych zaleceń.
Nie lekceważ grypy !!!
– chroń siebie i innych - przy wystąpieniu objawów takich jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, kaszel, ból gardła zostań w domu, w przypadku nasilenia objawów – zwłaszcza wystąpienia duszności - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.
Informujemy, że informacja o odpłatności za przedszkole
jest dostępna na stronie: edziecko.um.mielec.pl
Należy wpisać login, czyli numer e-karty danego dziecka,
a następnie wpisać hasło-1111/lub hasło już zmienione przez Państwa/
Przez podaną stronę po zalogowaniu mogą Państwo zgłaszać nieobecności dziecka w danym dniu w przedszkolu.
18 stycznia 2019r. (t. j. piątek)
od godziny 9.30 do godziny 11.30
nasze przedszkolaki wezmą udział w
ZABAWIE KARNAWAŁOWEJ
z udziałem profesjonalnych animatorów ,,STUDIA FAMA" z Dębicy - będzie to pełne humoru show, gdzie na dzieci czeka wiele atrakcji, niespodzianek oraz duża dawka emocji.
Od godziny 8.15 robione będą pamiątkowe zdjęcia, dlatego prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci w tym dniu do przedszkola.
PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA
Serdecznie wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce karmy,
kocy, poduszek, itp. dla kotów i psów
z MIELECKIEGO SCHRONISKA dla zwierząt.
Akcja trwa do 15 lutego 2019 r.
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem.
A Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia,
życzą dyrektor i personel Przedszkola Miejskiego nr 13
Po przeanalizowaniu potrzeb Rodziców informujemy, że w dniach:
24.12.2018 r. (t. j. poniedziałek)
27.12.2018 r. (t. j. czwartek)
28.12.2018 r. (t. j. piątek)
i 31.12.2018 r. (t. j. poniedziałek)
przedszkole będzie NIECZYNNE.
Powered by aSc EduPage