• Deklaracja Dostępności Przedszkola Miejskiego nr 13 w Mielcu

Przedszkole Miejskie nr 13 w Mielcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola Miejskiego nr 13 w Mielcu

Data publikacji strony internetowej: 2012 - 09 - 25

Data ostatniej aktualizacji: 2024 - 03 - 16

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Dane teleadresowe jednostki:

Przedszkole Miejskie nr 13 w Mielcu

ul. Ignacego Łukasiewicza 1b

39 - 300 Mielec

e-mail: pm13@pm13.mielec.pl

Koordynator ds. dostępności: Ilona Babiec

STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

- materiały wideo posiadają napisy,

- brak opisu alternatywnego do zdjęć, strona została zaprojektowana przed wejściem ustawy o dostępności, opis zdjęć możliwy poprzez kontakt z przedszkolnym koordynatorem ds. dostępności,

- pliki w formacie WORD częściowo nie spełniają wymagań - zostały stworzone przed wejściem ustawy,

- mapa placówek medycznych nie jest dostępna, mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności;

Osoby odpowiedzialne za stronę deklarują dokładanie wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz przygotowywane w sposób zgodny z zasadami dostępności.

INFORMACJA O UŁATWIENIACH DLA UŻYTOWNIKÓW:

• wyróżnienia odnośników,
      • dostępna jest mapa strony,
      • dostępna wersja kontrastowa,
      • możliwość zmiany rozmiaru strony dla słabowidzących,
      • dostępna jest wersja głosowa strony otwarta w przeglądarce Microsoft Edge,
      • możliwość korzystania ze strony wyłącznie za pomocą klawiatury za pomocą klawisza:

TAB - przejście do kolejnego elementu,

SHIFT + TAB - przejście do poprzedniego elementu

• linki otwierają się w tym samym oknie;

INFORMACJE ZWROTNE I DANE ADRESOWE:

W przypadku problemów z dostępnością strony prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej pm13@pm13.mielec.pl .

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

PROCEDURA

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskichhttps://www.rpo.gov.pl/

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

1. Przed budynkiem wydzielone jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
      2. Aby dostać się na teren przedszkola należy pokonać furtkę otwieraną ręcznie.
      3. Budynek przedszkola posiada dostępny podjazd dla wózków inwalidzkich. Drzwi do przedszkola zostaną otwarte przez personel przedszkola po wciśnięciu dzwonka znajdującego się po prawej stronie wejścia.
      4. Budynek przedszkola jest dwupoziomowy - dostępne są oznaczone schody, brak windy.
      5. W budynku nie ma pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych, itp.
      6. W budynku nie ma toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
      7. Do budynku przedszkola można wejść z psem asystującym.

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO

W Przedszkolu Miejskim nr 13 można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego. Usługa jest dostępna w godzinach pracy przedszkola. Usługa jest bezpłatna dla osób głuchych. Bezpłatna pomoc tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw- dla osób z dysfunkcjami narządu słuchu w trzech formach komunikowania się tj. język polski migowy (PJM), system językowo - migowy (SJM), oraz sposób komunikowania się osób głuchoniemych SKOGN).

Kontakt osobisty z przedszkolem - osoby niesłyszące lub głuchonieme, które wyrażają chęć skorzystania z pośrednctwa wybranego tłumacza, proszone są o zgłoszenie takiej potrzeby w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Mielcu w gabinecie Dyrektora, co najmniej na 3 dni robocze przed wybranym przez siebie terminem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Zgłoszenia można dokonać w wybrany sposób:

• osobiście w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Mielcu, ul. Ignacego Łukasiewicza 1b (gabinet Dyrektora),
      • pisemnie pocztą tradycyjną lub kurierską pod adresem: Przedszkole Miejskie nr 13 w Mielcu, ul. I. Łukasiewicza 1b, 39 - 300 Mielec
      • pocztą e-mail : pm13@pm13.mielec.pl

APLIKACJE MOBILNE

Przedszkole nie posiada aplikacji mobilnej.