• Zasady płatności za przedszkole/ koszt posiłków

•    W celu realizacji zadań opiekuńczych i wspierania prawidłowego rozwoju dzieci  przedszkole zapewnia wyżywienie.

Posiłki wydawane są w dniach pracy przedszkola w godzinach:

śniadanie- 8.00

obiad – 11.00

podwieczorek – 14.00

Żywienie w przedszkolu jest odpłatne. Rodzice /opiekunowie prawni/ dzieci uczęszczających do przedszkola pokrywają pełny koszt surowców zużytych do przygotowania posiłków, tzw. „wsad do kotła”. Wysokość opłat za posiłki ustala dyrektor przedszkola w porozumieniu z organem prowadzącym. Dzienne stawki żywieniowe są zgodne z obowiązującymi normami żywienia.

Rodzice (opiekunowie prawni) dzieci mogą korzystać z pomocy MOPS  (finansowanie ciepłego posiłku) w przypadku trudnej sytuacji materialnej rodziny, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie.

Oprócz stawki dziennej (żywieniowej) naliczanej za każdy dzień pobytu dziecka w przedszkolu, rodzice ponoszą opłatę za nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie przekraczającym godziny bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (w godzinach od 7.30 do 12.30). - opłaty tej nie ponoszą rodzice dzieci realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz rodzice dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Opłata ta wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu pobierane są z dołu, czyli za miesiąc poprzedni.

Wysokość miesięcznej opłaty za nauczanie, wychowanie i opiekę przekraczające czas bezpłatnego pobytu (od godz. 7.30 do 12.30) stanowi iloczyn liczby dni obecności dziecka w danym miesiącu i opłaty wskazanej powyżej wg godzin wykraczających ponad wymiar czasu bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu.

Opłata, o której mowa powyżej, obniżana jest o 50% w przypadku, gdy z usług  przedszkola korzysta dziecko z rodziny wielodzietnej uczestniczącej w programie "Mielecka Karta Rodziny 3+".

Opłatę za przedszkole stanowi suma odpłatności za żywienie i opłaty za pobyt dziecka ponad czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki - dla dzieci realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne i posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego - jest to tylko opłata za wyżywienie. Opłata za pobyt dziecka  w przedszkolu pobierana jest z dołu, czyli za miesiąc poprzedni po wyliczeniu liczby dni obecności dziecka w minionym miesiącu przez elektroniczny system "e-dziecko".

Opłata za przedszkole jest naliczana przez system elektroniczny "Wejście - wyjście" - na podstawie stosowania przez rodziców kart imiennych dla każdego dziecka (wykazanie godzin pobytu dziecka).

Rodzice (opiekunowie prawni) uiszczają opłatę za przedszkole  w nieprzekraczalnym terminie do 16 każdego miesiąca na konto przedszkola (obowiązuje obrót bezgotówkowy- w przedszkolu wpłaty od rodziców nie będą przyjmowane). Numer konta podany jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie przedszkola. W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko dziecka, za które dokonywana jest wpłata.

Nieterminowe uiszczenie należności spowoduje obciążenia Rodzica ustawowymi odsetkami za zwłokę.

Zwłoka w uiszczeniu należności wynosząca więcej niż jeden miesiąc, uprawnia Przedszkole do zaprzestania świadczenia usług na rzecz dziecka i rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym, co nie zwalnia Rodzica z obowiązku uiszczenia zaległej należności.

Opłata za  całodzienne wyżywienie dziecka w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Mielcu

od dnia 01 stycznia 2023 r. wynosi 8,50 zł (3 posiłki dziennie)